Politsei

Küsimus: Kas see on peatumismärguanne, kui politsei sõidab eravärvides autoga mulle järgi ja sisse on lülitatud ainult sinine vilkur?07.02.2013

Minuteada loetakse peatumismärguandeks sinist ja punast vilkurit, kui nad põlevad korraga. Kas see on peatumismärguanne, kui politsei sõidab eravärvides autoga mulle järgi ja sisse on lülitatud ainult sinine vilkur? Kas see on peatumismärguande eiramine kui erariietes politseinik karjub natuke eemalt, et tule rolleri pealt maha, minu poole joostes, ennast tutvustamata ja enne kui ta minuni jõuab sõidan ma minema?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Peatumismärguanne antakse tõesti sini-punase vilkuriga. Kuid seda võib teha ka käega või valjuhääldi kaudu.
Erariides küsimus vajab täpsemaid detaile. Teie info põhjal saite Te aru, et tegemist on politseiametnikuga. Kindlasti ei ole "tule rolleri pealt maha" peatumismärguanne. Pigem võib tegemist olla korraldusega. Aga täpse vastuse andmiseks napib informatsiooni.