Politsei

Küsimus: Kas poleks mitte tark tegu lisada politsei relvaarsenali elektrišokirelvad?24.04.2013

Pidevalt on näha, kuidas politsei peab hakkama saama purjus ja agressiivsete inimestega kes ei allu politsei korraldustele. Politseil ei jää suurt muud üle kui isikud laiali ajada või abiväge oodata. Kas siinkohal poleks mitte tark tegu lisada politsei relvaarsenali elektrišokirelvad?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Eestis on elektrišokirelva kasutamine võrdustatud tulirelva kasutamisega. Seega ei oleks seda võimalik kasutada lihtsalt agressiivse ja korraldustele mittealluva isiku suhtes.