Politsei

Küsimus: Kas 15 aastat tagasi teismelisena saadud kriminaalkaristus takistab endiselt relvaloa taotlemist?27.06.2013

Tervist
Tunnen huvi relvaloa taotlemise vastu aga vastavalt seadusele ei ole relva omamine mulle lubatud.
§ 36. Füüsilisele isikule soetamisloa ja relvaloa andmist välistavad asjaolud
6) on kriminaalkorras karistatud;
Seadusest ei loe välja, kas ka erandid on lubatud.
Jah, olen kriminaalkorras karistatud aga rumal sai oldud puberteedi eas ja sellest on möödas 15 aastat. Kas tõesti olen ikka veel seaduse silmis kui halb inimene?

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Tänaseks 15 aastat tagasi saadud kriminaalkaristus enam ei kehti ja kui Te pärast seda olete olnud korralik kodanik, siis võite taotleda politseiasutuses relvaluba. Politseiasutus vaatab läbi teid iseloomustava materjali ja teeb otsuse relvaloa andmise või mitte andmise kohta. Lisainfo ja lubadetalituse kontaktid leiate siit - http://www.politsei.ee/et/teenused/relvaluba/