Ravikindlustus

Küsimus: Kui kaua võib järjest haiguslehel olla?18.05.2011

Tere
Kui kaua võib üldse järjest haiguslehel olla?

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Haiguslehe pikkuse üle otsustab eelkõige arst. Haigushüvitist maksab haigekassa 120 päeva järjest ühe haigusjuhtumi korral. Hoolduslehel olles maksab haigekassa hüvitist 14 päeva järjest ühe haigusjuhtumi korral, samas võib arst vajadusel väljastada ka pikema perioodiga lehe, piirang on vaid hüvitise maksmisel.
Lisainfo haigekassa kodulehel http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised.