Ravikindlustus

Küsimus: Kuidas saan tõendada, et hambaarsti töö tõttu läks hammas pooleks?13.05.2014

Tere
Hambavalu tõttu pöördusin hambaarsti poole, kes algselt pani hambasse mürki, nädal aega hiljem paigaldas hambasse prooviplommi, mis kaks päeva hiljem tuli sealt tükikestena välja ning pärast plommi välja tulemist selgus, et hammas on pikuti pooleks. Pärast pöördumist raviasutusse, ehk siis vastas hammast ravinud arst, et ma olen ise midagi kõva hammustanud ja tema töö on tehtud vigadeta. Veel väitis ta, et nüüd tuleb hammas välja tõmmata ja ta "võib olla" saab seda korraldada nii, et maksab haigekassa. Mina leian, et hammas purunes valesti tehtud töö tõttu, seda enam veel, et pärast prooviplommi paigaldamist salvestati röntgenpilt, mis ei näidanud, et hambas oleks piki mõra. Seega tekkis see sinna hiljem, kui plomm oli juba paigaldatud. Millised peaks olema minu tegevused, et tõestada, et kasutati valesid võtteid, või siis valesid materjale, sest hetkel tundub, et kas plomm surus hamba pooleks, või siis puuriti hambasse liiga suur auk.

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Patsiendil on diagnoosi- või ravivea kahtluse korral õigus pöörduda eksperthinnangu saamiseks sotsiaalministeeriumi juures tegutseva tervishoiuteenuste kvaliteedi ekspertkomisjoni poole, kes hindab, kas arst ravis patsienti vastavalt heale tavale. Avaldus tuleb saata käsipostiga aadressil Gonsiori 29, 15027 Tallinn või digiallkirjastatult elektronpostiga info@sm.ee.

Parimate soovidega

Kaire Jürisson
infospetsialist