Ravikindlustus

Küsimus: Invaliidsusega haiguslehel19.05.2011

Olen 80% puudega invaliid. Kui kaua tohin olla haiguslehel mingi muu haigusega (näiteks seljavigastusega ja põie põletikuga) ja kui kaua oma haigusega s.t. mille eest ma invaliidsuse sain? Kui tuleb seljahaigusega operatsioon, kas saan siis veel haiguslehte ja haigushüvitist?
Lugupidamisega

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Töövõimetuspensioni saaval töötaval inimesel, kes on haiguslehel haiguse või vigastuse tõttu, mille pärast määrati talle töövõimetuspension, on õigus saada haigushüvitist ühe haiguse korral järjest kuni 60 kalendripäeva eest ja kokku kalendriaastas kuni 90 kalendripäeva eest.
Mingi muu haigusega haiguslehel olles ei ole 60 päevast piirangut.