Ravikindlustus

Küsimus: Kas kodusel inimesel on õigus tasuta perearstiabile või mitte?29.10.2014

Tere!
Olen koduperenaine, omal soovil lõpetasin suhte Töötukassaga aasta tagasi. Kas koduperenaisel on võimalik Tallinnas saada tasuta perearstiabi või on oma perearsti juures teenused tasulised ja mida peaks sisaldama siis
visiiditasu?
Ette tänades

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Ravikindlustuseta isikud kes ei vaja vältimatult arstiabi, tasuvad osutatud üldarstiabi eest ise, teenuse hinna kehtestamise õigus on perearstil.
Vältimatu abi eest haige ise tasuma ei pea, sellistel juhtudel tasutakse perearstile riigieelarves ette nähtud vahenditest vastavalt Sotsiaalministeeriumi ja Eesti Haigekassa vahelisele lepingule.

Parimat soovides

Ülvi Rebane