Ravikindlustus

Küsimus: Hooajatöölise ravikindlustus02.06.2011

Kui ma asun hooajalisele tööle osalise tööajaga, siis kas mul kehtib täielik ravikindlustus? Enne sellele tööle asumist olin kodune, ega omanud üldse mingit ravikindlustust. Aitäh

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere!

Ravikindlustus on kõikidel ravikindlustatud inimestel ühesugune. Ravikindlustuse saate siis, kui Teil on vähemalt 1-kuuline tööleping. Sealjuures ei ole oluline, kas see on osalise või täieliku tööajaga. Võlaõigusliku lepingu puhul saate ravikindlustuse järgmistel juhtudel:
- kui on sõlmitud töövõtu-, käsundus- vms võlaõiguslik leping vähemalt kolmeks kuuks,
- kui saate selle lepingu alusel tasu, teie eest makstakse sotsiaalmaksu vähemalt miinimumpalgalt,
- kui Te ei ole FIE.
Mõlemal juhul on oluline, et Teie tööandja esitaks Teie andmed haigekassale.

Parimate soovidega
Evelin Koppel