Ravikindlustus

Küsimus: Dekreedirahad10.06.2011

Tere!
Olen üliõpilane ega pole eelmine aasta tööl käinud. Olen 5.kuud rase ja seega kas ma saan enne sünnitust küsida mingeid dekreedirahasid või mingeid muid toetusrahasid?

Kas vanemahüvitist, mida hakkan saama peale lapse sündi (minul siis miinimumpalk), kas seda on võimalik välja võtta enne lapse sündi?
Samuti, kas seda saab välja võtta lapse isa?

Lugupidamisega,

M

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Haigekassa maksab sünnitushüvitist vaid töötavale naisele. Küll aga hakkate saama vanemapalka, mida maksab sotsiaalkindlustusamet. Seega palun pöörduge vanamahüvitisega seotud küsimustega sotsiaalkindlustusametisse (www.ensib.ee).