Ravikindlustus

Küsimus: Kas rasedal on kehtiv ravikindlustus või kuidas see ravikindlustus saada?08.01.2015

Tere,
Olen rase ja mul kehtib hetkel ravikindlustus, kuna ma olen oma vanaema hooldaja. Juhul kui peaks hooldamine lõppema, kas siis toon haigekassale rasedatõendi, et kindlustus kehtiks edasi?
Lugupidamisega,

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere
Ravikindlustuse taotlemiseks rasedana tuleb haigekassale esitada avaldus ja arsti või ämmaemanda väljastatud tõend raseduse tuvastamise kohta. Kindlustuskaitse lõpeb kolm kuud pärast arsti määratud eeldatavat sünnituskuupäeva.

Parimat soovides
Ülvi Rebane