Ravikindlustus

Küsimus: Rasedana haiguslehel29.06.2011

Tere,
Kui ma olen tööle vormistatud 2 nädalat tagasi (rasedana) ning jään haiguslehele - kas mulle makstakse sellisel juhul haigusrahasid? Eelnevaid sissetulekuid ei ole mul olnud. Milliste kriteeriumite alusel sellises olukorras haigusrahasid arvestatakse?

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Teil on õigus saada haigushüvitist, mis arvutatakase Teile Vabariigi Valitsuse kehtestatud miinimumkuumääralt, kuna Teil eelmisel aastal sissetulek puudus.