Ravikindlustus

Küsimus: Kuidas pikendada ravikindlustust, kui see lõpeb lapsehoolduspuhkuse ajal?26.03.2015

Tere, viibin lapsehoolduspuhkusel kuni lapse 3-aastaseks saamiseni. Minu ravikindlustus aga lõpeb lapse 1,7 aastaseks saamisel. Kuidas on võimalik ravikindlustust pikendada kuni lapse 3-aastaseks saamiseni ehk siis ajani, mil naasen taas tööle?

Aitäh vastamast!

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Saades igakuist lapsehooldustasu, on ravikindlustus lapsehooldustasu saajale tagatud kuni lapse 3-aastaseks saamiseni. Ravikindlustuse saamiseks edastab haigekassale andmed sotsiaalkindlustusamet www.sotsiaalkindlustusamet.ee.

Sotsiaalkindlustusamet esitab lapsehoolduspuhkusel viibivate vanemate ravikindlustuseks vajalikud andmed kahes jaos. Esmalt vanemahüvitise saamise perioodiks ja selle lõppemisel lapsehooldustasu saava isiku kindlustuseks vajalikud andmed kuni lapse 3-aastaseks saamiseni.

Parimate soovidega

Pille Sõõrde
infospetsialist
Eesti Haigekassa