Ravikindlustus

Küsimus: Kuidas Soome haigekassakindlustusega inimene saab Eestis operatsioonile?06.08.2015

Tere
Mu lähisugulane elab ja töötab Soomes ja on olnud Soome maksumaksja umbes 10 aastat. Ta sooviks saada ravi ja võimalikku operatsiooni Eestis, kuid Ta ei tea, kuidas asju ajama hakata. Kelle poole peaks pöörduma ja kas Soome haigekassa rahastab ravi Eestis?
Kui rahastab, siis Eestis tuleb Eestis haigekassat omavatel inimestel mõnedele operatsioonidele pääsemiseks oodata mitmeid kuid kuni aastaid, sest raha on vähe. Aga kui inimene omab Soome haigekassat ja ravib end Eestis, siis kuidas siis nende järjekordadega on?

Tänan!

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Kui inimene omab ravikindlustust Soomes, siis peab ravivõimaluste ja nende kompenseerimise kohta väljaspool Soomet, uurima kindlustajariigist ehk Soome KELAst.

Ravijärjekordade kohta saab täpsemat infot küsida sellest raviasutusest, kus plaanitakse tervishoiuteenust saada.

Parimate soovidega

Pille Sõõrde
Eesti Haigekassa