Ravikindlustus

Küsimus: Kuidas saada ravikindlustust ka kahe käsunduslepingu perioodi vahel?11.08.2015

Töötasin käsunduslepinguga, mis lõppes 03.märtsil 2015. Uus töö algab alles septembris. Täna selgus, et mul puudub ravikindlustus. Mida teha ja kuidas edasi talitada? Oleks vaja ravikindlustust ka vahepealseks ajaks. Palun nõuannet, kuidas seda olukorda lahendada?

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Juhul, kui inimesel ei ole ravikindlustust ja ta ei kuulu ühtegi kindlustatud inimeste gruppi, annab ravikindlustuse seadus võimaluse sõlmida haigekassaga nn vabatahtlik kindlustusleping, mille alusel võrdsustatakse ta ravikindlustuse seaduse alusel kindlustatud isikuga.
Rohkem infot, lepingu tüüptingimused ja avalduse leiate haigekassa kodulehelt https://www.haigekassa.ee/et/inimesele/kindlustus/vabatahtlik-kindlustus.
Kõik võimalused ravikindlustuse saamiseks leiate haigekassa kodulehelt https://www.haigekassa.ee/et/inimesele/kindlustus.

Parimate soovidega

Pille Sõõrde
Eesti Haigekassa