Ravikindlustus

Küsimus: Kuidas laps haigekassas arvele võtta?04.08.2011

Tere.
Sündis beebi. Ei tea kuidas saab teda haigekassas arvele võtta ja siis euroopa ravikindlustuse kaarti taotleda? Eesti.ee lehel on ainult minu andmed kui taotlema hakkan, lapse andmeid seal pole.

Tänades

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere!

Lapsed võtab haigekassa arvele rahvastikuregistrist saadud andmete alusel. Kindlustuse saavad lapsed, kelle andmed rahvastikuregistris on korras ja elukoha aadress Eestis määratletud.

Juhul, kui pärast sünnitunnistuse väljastamist pole lapse andmed Haigekassa andmebaasi jõudnud, palume Teil pöörduda Haigekassa klienditeenindusbüroosse või helistada infotelefonile 16363 edasiste juhiste saamiseks.

Ravikindlustuskaarti saate taotleda ka haigekassa kodulehe kaudu. Täitke ära vorm, mis asub lingil: http://www.haigekassa.ee/blanketid/kindlustatu/kaart, digiallkirjastage see ja saatke elukohajärgse haigekassa klienditeenindusbüroo meiliaadressile. Kontaktid leiate: http://www.haigekassa.ee/haigekassa/kontakt.

Parimate soovidega
Evelin Koppel