Ravikindlustus

Küsimus: Kas Haigekassa hüvitab töövõimetuse, kui inimene oli alkoholijoobes ja sai autos kaasreisijana avariis kannatada?09.03.2016

Tere. Küsimus puudutab liiklusõnnetust. Nädalavahetusel toimus avarii, kus olime kannataja pool, juhil olid kõik nõuded täidetud ja kaine. Kuid teemaks on kõrvalistuja, kes oli avarii hetkel alkoholijoobes, mis ka fikseeritud haigusloos. Küsimus, kas sellisel puhul haigekassa töövõimetust hüvitab? Tänud!

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Ravikindlustusseaduse § 60 lõige 1 kohaselt kindlustatud isikul ei ole õigust saada ajutise töövõimetuse hüvitist, kui kindlustatud isiku või põetatava isiku haigestumine või vigastus on tingitud liiklusseaduse alusel kehtestatud korras või arsti tehtud ekspertiisiga tuvastatud joobeseisundist. Otsuse töövõimetushüvitise maksmise kohta teeb haigekassa töövõimetuslehe menetlemise käigus.

Parimate soovidega

Pille Sõõrde
Eesti Haigekassa