Ravikindlustus

Küsimus: Kui kaua kehtib ravikindlustus, kui käsundusleping, mille alusel maksti sotsiaalmaksu, lõppes 1. märtsil?04.04.2016

Tere

Üle ühe aasta kehtinud käsundusleping, mille alusel oli tasutud sotsiaalmaksu lõppes 01.03.2016.

Kui kaua kehtib ravikindlustus?

Tänan

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Alates 1. jaanuarist 2016 muutusid ravikindlustuse saamise võimalused ettevõtte juhatuse liikmetele ning töövõtu- ja käsunduslepingu alusel töötavatele inimestele. Neile kehtib uus ravikindlustuskaitse süsteem, mille kohaselt kindlustuskaitse algus ja peatamine on seotud maksudeklaratsiooni (TSD) esitamisega Maksu- ja Tolliametile, mitte enam vastava lepingu algus- ja lõpuajaga.
Kindlustuskaitse tekib peale TSD esitamist järgmisel päeval ja peatub, kui järgmise deklaratsiooni esitamise tähtajaks ei ole deklareeritud sotsiaalmaksu miinimumkohustuse ulatuses.
Ravikindlustus antakse igakuiselt peale TSD esitamist. Ülemineku perioodil on lisatud ravikindlustusele ühekuuline garantiiaeg.

Ise saab oma ravikindlustuse kehtivust kontrollida riigiportaalist www.eesti.ee lingilt: https://www.eesti.ee/est/teenused/kodanik/tervis_ja_tervisekaitse/kindlustatus_1.

Parimate soovidega

Pille Sõõrde
Eesti Haigekassa