Ravikindlustus

Küsimus: Kas töötaja saab hüvitist ka peale töölt vabastamist?26.05.2016

Töötaja läheb haiguslehele 4 kuuks ja hakkab saama haigushüvitist. Tööandaja aga tahab selleks 4 kuuks võtta uut töötajat ja selle haiguslehel oleva töötaja lahti lasta. Kas siis see töötaja saab haigushüvitist edasi, kui ta on vabastatud töölt?

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Haigekassa maksab töövõimetuslehe ja selle järglehtede eest hüvitist juhul kui töövõimetusleht algab kehtiva töösuhte ajal, olenemata sellest, et töösuhe vahepeal lõpeb.

Selleks, et haigekassa määraks ja maksaks töövõimetuslehe alusel hüvitist, peab tööandja, kelle juures töövõimetusleht alguse sai, töövõimetuslehe maksmiseks vajalikud andmed haigekassale esitama riigiportaali kaudu.

Parimate soovidega

Pille Sõõrde
Eesti Haigekassa