Ravikindlustus

Küsimus: Mis võimalused on saada ravikindlustust, kui töötan VÕS lepingu alusel ja kuupalk jääb alla 390 euro?07.09.2016

Mis võimalused oleks saada ravikindlustust, kui töötan VÕS lepingu alusel ja kuupalk jääb alla 390 euro (250-300)? Tervis ja kodused olud ei võimalda rohkem töötada.

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Õigus ravikindlustusele on ühe või mitme võlaõigusliku lepingu alusel töö- või teenustasusid saavatel isikutel, kelle eest üks või mitu juriidilist isikut maksavad sotsiaalmaksu sotsiaalmaksuseaduse § 9 lõike 1 punkti 4 alusel ühes kuus kokku vähemalt sotsiaalmaksu miinimumkohustuse ulatuses.

Ravikindlustus tekib TSD esitamise tähtpäevast järgmisel päeval juhul, kui TSD-l on väljamaksed deklareeritud koodidega 17, 18, 19, 123 või 125. Ravikindlustuse saamiseks peab sotsiaalmaks olema deklareeritud kas ühe tööandja TSD-lt või mitme tööandaja TSD-delt summeerituna vähemalt sotsiaalmaksu miinimumkohustuse ulatuses (2016.a on sotsiaalmaksu minimaalne kohustus 128,70 eurot kuus).

Parimate soovidega

Pille Sõõrde
Eesti Haigekassa