Ravikindlustus

Küsimus: Kuidas on tagatud arstiabi alaealisele lapsele kui lapsevanem on ravikindlustuseta?09.09.2016

Tere!
Kuidas on tagatud arstiabi alaealisele lapsele kui lapsevanem on ravikindlustuseta?
Ette tänades

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere
Laste ravikindlustus ei ole seotud vanemate kindlustusega. Alla 19-aastased lapsed on Eestis kindlustatud elukoha põhiselt, s.t kui nende alaline elukoht rahvastikuregistri andmete põhjal on Eestis, siis on neil ka ravikindlustus.

Parimat soovides
Ülvi Rebane