Ravikindlustus

Küsimus: Kas ma jään enne koondamise tähtaega operatsioonile minemisega ilma tööandaja makstavast 4-8 päeva hüvitisest?13.09.2016

Tere
01.10.16 lõpeb minu töösuhe seoses koondamisega. 30.09.16 on mul varakult planeeritud operatsioon ja seoses sellega oleks vajadus võtta vähemalt kuuks haigusleht. Kuidas toimub sellisel juhul haigushüvitise arvutamine? Kas ma jään ilma tööandaja poolt makstavast 4-8 päeva hüvitisest või maksab seda haigekassa?

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Pärast töösuhte lõppemist tööandja hüvitist maksma ei pea. Kui töövõimetusleht algas kehtiva töösuhte ajal, siis alates 9. haiguspäevast maksab hüvitist haigekassa.

Parimat soovides
Ülvi Rebane