Ravikindlustus

Küsimus: Kuidas saan käia Eestis arstil ja kas pean maksma, kui läksin Soome tööle?13.09.2016

Tere.
Mul lõppes töösuhe eestis juuli algul ja nüüdsest puudub haigekassa. Läksin tööle soome, aga küsimus siis selline, et kas ma saan käia eestis arstil ja kas pean maksma selle eest?

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Kui Eesti kodanik asub Euroopa Liidu liikmesriiki tööle ning tema eest tasutakse selles riigis maksud, saab ta seal töötades ka ravikindlustuse. Isik ei saa olla kindlustatud kahes liikmesriigis korraga.
Eestis viibides saab ta ainult vajaminevat arstiabi kindlustajariigi väljastatud Euroopa ravikindlustuskaardi alusel. Plaaniline arstiabi (nt pikemaajaliselt etteplaneeritavad operatsioonid; teenused, mille osutamine on võimalik lükata ajale, mil isik naaseb oma kindlustajariiki) on tasuline.

Parimat soovides

Ülvi Rebane