Ravikindlustus

Küsimus: Kas makstakse kinni ka haiguslehe raha, kui sattusin rünnaku ohvriks, aga olin ka ise joobes?30.09.2016

Tere.
Sattusin üritusel viibides noarünnaku ohvriks. Olin ise ka tarvitanud alkoholi. Kas haigekassa maksab minu haiguslehe kui olin kannataja? Ründaja on kinni peetud ja algatatud kriminaalasi.

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Ajutise töövõimetuse hüvitist ei ole õigust saada, kui kindlustatud isiku haigestumine või vigastus on tingitud liiklusseaduse alusel kehtestatud korras või arsti tehtud ekspertiisiga tuvastatud joobeseisundist.

Töövõimetuslehe hüvitamise otsus selgub menetlemise käigus.

Parimat soovides
Ülvi Rebane