Ravikindlustus

Küsimus: Millise lepingu tasust peab tööandja hoolduslehe korral kinnipidamise tegema, kas käsunduslepingu või töölepingu?09.08.2017

Mul on sama tööandja juures nii käsundusleping, kui tööleping. Kui ma viibin hoolduslehel, siis millise lepingu tasust peab tööandja kinnipidamise tegema, st. ei tohi maksta hoolduslehel oldud aja eest tasu.

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Tänan Teid pöördumise eest.

Ravikindlustuse seaduse kohaselt ei tohi kindlustatud isik täita töö- või teenistuskohustusi või tegeleda ettevõtlusega töövõimetuslehel märgitud töö- või teenistuskohustuste täitmisest vabastatuse ajal. Nimetatud keelu rikkumise korral kaotab ta õiguse saada ajutise töövõimetusehüvitist alates rikkumise päevast.

Töövõimetuslehele jäädakse mõlemast kohast korraga.

Hoolduslehe korral maksab hüvitist ainult haigekassa. Hüvitise määr on 80%.

Parimate soovidega

Pille Sõõrde
Eesti Haigekassa