Ravikindlustus

Küsimus: Ravikindlustuse kehtivus pärast töölepingu lõppemist06.10.2011

Tere!

Olin töötukassas töötuna arvel, nüüd asusin tähtajalise töölepingu alusel tööle üheks kuuks. Kas mul on kehtiv ravikindlustus ja kui on, kas see kaotab kehtivuse töölepingu lõppedes?

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Isik saab ravikindlustuse üle ühe kuu kestva tähtajalise töölepingu korral.
Selleks aga peab tööandja töötaja eest maksma ka sotsiaalmaksu ning tema andmed edastama haigekassasse.
Ravikindlustuse garantii kehtib töölepingu lõppedes haigekassas veel kaks kuud.

Lugupidamisega
Katrin Saadre