Ravikindlustus

Küsimus: Millistel tingimustel saan taotleda ravikindlustust, kui tööle ei saa minna, kuna olen puudega isiku hooldaja?02.02.2018

Tere
Olen puudega isiku hooldaja. Seni maksis minu eest sotsiaalmaksu kohalik omavalitsus. Nüüd ei ole nad enam nõus seda tasuma. Mis võimalused on mul saada ravikindlustust?Tööle ei ole mul võimalik minna.

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Ravikindlustuse seaduse alusel on ravikindlustusele õigus isikul, kelle eest makstakse või kes maksavad iseenda eest sotsiaalmaksu, samuti nende inimestega ravikindlustuse seaduse või vastava lepingu alusel võrdsustatud inimestel.

Kõik võimalused ravikindlustuse saamiseks leiate haigekassa kodulehelt: https://www.haigekassa.ee/inimesele/kindlustus.

Juhul, kui inimesel ei ole ravikindlustust ja ta ei kuulu ühtegi kindlustatud inimeste gruppi, annab ravikindlustuse seadus võimaluse sõlmida haigekassaga nn vabatahtlik kindlustusleping. Lepingu sõlmimise tingimused leiate haigekassa kodulehelt https://www.haigekassa.ee/inimesele/kindlustus/vabatahtlik-kindlustus. Lisaküsimuste korral palume pöörduda info@haigekassa.ee.

Parimat soovides

Ülvi Rebane