Ravikindlustus

Küsimus: Mis muutub 2018.aastal juhatuse liikme ravikindlustuse ja töötuskindlustuse korras?02.02.2018

Tere!
Mis muutub 2018.aastal juhatuse liikme ravikindlustuse ja töötuskindlustuse korras?

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Juhatuse liikme ravikindlustuse osas ei toimunud 01.01.2018 muudatusi.

VÕS lepingu alusel töötaval isikul ja juriidilise isiku juhtimis- või kontrollorgani liikmetel on õigus ravikindlustusele juhul, kui nende eest makstakse sotsiaalmaksu ühes kuus kokku vähemalt eelarveaastaks riigieelarvega kehtestatud kuumääralt arvutatuna (2018. aastal on sotsiaalmaksu minimaalne kohustus 155,10 eurot kuus).
VÕS lepingu alusel töötavate isikute ja juriidilise isiku juhtimis- või kontrollorgani liikmete kindlustuskaitse tekib peale TSD esitamist järgmisel päeval ja peatub, kui järgmise deklaratsiooni esitamise tähtajaks ei ole deklareeritud sotsiaalmaksu miinimumkohustuse ulatuses. Kui sotsiaalmaksu ei deklareerita nõutavas summas, ei ole õigust ravikindlustusele.

Parimat soovides

Pille Sõõrde
Eesti Haigekassa