Ravikindlustus

Küsimus: Mille järgi saab ravikindlustuse, kas on mingi teatud arv tunde või teatud palgast alates?03.05.2018

Tere!
Kas poole kohaga töötamisel saab ravikindlustuse? Kas on mingi teatud arv tunde või on teatud palk kuus, mille puhul saan ravikindlustuse?

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Töölepingu alusel töötaval isikul on õigus ravikindlustusele, kui tööleping on üle ühe kuu pikkune või tähtajatu. Töölepinguga töötavate töötajate kindlustamiseks vajalikud andmed edastatakse haigekassale töötamise registrist automaatselt. Seega ei ole ravikindlustuse saamisel oluline, kas töötatakse osalise koormusega või täistööajaga.

Parimat soovides

Ülvi Rebane