Ravikindlustus

Küsimus: Kuidas saab ema ravikindlustuse, kui on lapsega kodus, ei tööta aga isa on ametlikult lapsehoolduspuhkusel?09.09.2021

Tere!
Kuidas saab ema ravikindlustuse, kui on lapsega kodus, ei tööta aga isa on ametlikult lapsehoolduspuhkusel?

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Riigipoolsele ravikindlustusele on õigus lapsi kasvataval vanemal, kelle eest riik maksab sotsiaalmaksu. Riigi poolt sotsiaalmaksu maksmisega on tagatud lapsi kasvatava isiku ravikindlustuskaitse. Seega kui lapsehoolduspuhkusel on isa, siis on isal ka kindlustus lapse kaudu ja emal ei ole samal ajal õigust ravikindlustusele lapse kaudu.

Kõik ülejäänud võimalused ja tingimused ravikindlustuse saamiseks leiate haigekassa kodulehelt https://www.haigekassa.ee/inimesele/ravikindlustus#tab-d2558.

Parimate soovidega

Ülvi Rebane