Ravikindlustus

Küsimus: Kas haiguslehte on võimalik võtta isale, kui ema on lapsehoolduspuhkusel?06.01.2022

Kas haiguslehte on võimalik võtta isale, kui ema on lapsehoolduspuhkusel? Ema on LHP aga teeb kodus tööd. Kodus on 3 last ning kaks neist jäid haigeks - alla 3 aastane ja 9 aastane. Ema üksi hakkama ei saa, kuna peab ka tööd tegema. Kas isa saab haiguslehte võtta ja millise lapsega oleks seda mõistlik teha?

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Hoolduslehe saab arst väljastada lapse tegelikule põetajale. Seega, kui haigestunud last põetab isa, väljastab arst hoolduslehe isale. Hooldusleht väljastatakse selle lapse hooldamiseks, kelle põetusvajaduse tõttu vajab isa hoolduslehte.

Parimate soovidega
Ülvi Rebane