Ravikindlustus

Küsimus: Kuhu peaksin pöörduma, hambaarst ei paranda oma ebakvaliteetset tööd?05.12.2011

Tere.
Kuhu tuleks pöörduda, kui hambaarst ei paranda oma ebakvaliteetset tööd. Näiteks ette kasvatatud hammas tuli ära nädala pärast, kui läksin tema juurde, siis küsis - kas närisid telliskivi. Pandud oli see lühikese tiftiga, siis pani uuesti, mis tuli ära samuti nädala pärast, aga röntgenit ei teinud sellest hambast. Pöördusin siis teise hambaarsti poole, rääkisin ära oma loo, siis tehti hambast röngen - selgus, et hambal ei olnud üldse juurt, kuhu see tift oli vaja kinnitada. Kuhu peaksin pöörduma?
Ootan väga vastust.
Aitäh!

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Kui kahtlete raviteenuse kvaliteedis, siis peaksite pöörduma sotsiaalministeeriumi juures tegutseva nõuandva tervishoiuteenuse arstiabi kvaliteedi ekspertkomisjoni poole. Kui leitakse arstlik viga, teatab komisjon sellest vea teinud arstile ja raviasutusele ning vajadusel kontrollitakse eksinud meditsiinitöötaja pädevust. Komisjon võib oma otsuses teha ettepanekuid, anda nõu või soovitusi, kuid ei saa kohustada arsti või raviasutust kompenseerima patsiendile arstliku vea tagajärjel tekkinud kahju. Täpsemat infot saab sotsiaalministeeriumist.

Kena päeva
Katrin Saadre