Ravikindlustus

Küsimus: Milline on ravikindlustuskaitse eesti kodanikul, kes on tööl läti firmas ja töötab soomes?16.01.2012

Tere! Töötasin aastaid Eesti ettevõttes lähetusega Soomes. Nüüd tuli ebameeldiv üllatus: ettevõte registreeris ennast Lätti! Seega - olles Eesti kodanik, olen Läti firma poolt lähetatud Soome tööle. Ravikindlustusleping on tehtud firma poolt Läti Haigekassaga. Kas ning kuidas saada Eestis arstiabi? Pere- ning eriarstide vastuvõtt. Ning mis saab, kui tervis vajab haiglaravi (lõikused, operatsioonid). Kas peab minema ravile naaberriiki? Oman Eesti Haigekassa poolt välja antud Euroopa Ravikindlustuskaarti. Kas nüüd tuleb teha taotlus Läti Haigekassale kaardi saamiseks? Meid on siin firmas tööl paarkümmend naist ning kõik oleme väga õnnetud oma teadmatuses. Täname!
L

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Selle küsimusega tuleb Teil pöörduda Läti Haigekassasse.

Kena päeva
Katrin Saadre