Ravikindlustus

Küsimus: Kas see on loogiline, et Haigekassa makstud 7 päeva haigusraha on väiksem kui töökohalt makstud 5 päeva haigusraha?17.01.2012

Tere.
Kuidas on võimalik, et Haigekassa poolt makstud 7 päeva haigusraha on väiksem kui töökohalt makstud 5 päeva haigusraha?

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Haigekassa arvutab haigushüvitise Teie eest eelmisel kalendriaastal makstud sotsiaalmaksuga maksustatud tulu põhjal. Vastavad andmed saab haigekassa maksu- ja tolliametist.
Tööandja arvutab Teile hüvitise viimase kuue kuu keskmise palga pealt.
Lisaküsimustes palun helistage haigekassa infotelefonil 16 363.

Kena päeva
Katrin Saadre