Ravikindlustus

Küsimus: Kas arst võib jätta rohu välja kirjutamata, kui visiiditasu on maksmata?27.01.2012

Tere,
Kui psühhiaatri vastuvõtu visiiditasu on maksmata (ca 12 eurot), kas arstil on õigus patsiendile rohtu mitte välja kirjutada? Kogu aeg jätab rohu retsepti kinnitamata omalt poolt, apteegis küsitakse, kas see arst ei kirjutagi teile rohte välja?

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Ravimi väljakirjutamine ei ole seotud visiiditasu maksmisega.
Juhul, kui arst on jätnud retsepti kinnitamata, siis seda ei saa tõepoolest apteegis realiseerida.
Kõige otstarbekam on visiiditasu ära maksta ning siis arsti juurde pöörduda.