Ravikindlustus

Küsimus: Eestis mul ravikindlustust ei ole, kas saan välismaale minekuks taotleda Euroopa ravikindlustuskaarti?03.02.2012

Tere. Mul on plaanis minna esimesest märtsist Iirimaale au pairiks. Kõik on juba kokku lepitud, pilet olemas ja sealne perekond soovitas mul teha Euroopa ravikindlustuskaardi. Aga kuna mul hetkel puudub Eestis ravikindlustus siis ma ei saa seda endale teha. Kas mul on mingi võimalus selle saamiseks või peaksin ma seda hoopis Iirimaalt taotlema või ei ole mul üldse mingit õigust midagi taodelda?
Ette tänades

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Euroopa ravikindlustuskaarti saab taotleda endale haigekassa kindlustatu. Kui Teil Eestis ravikindlustus puudub, ei ole Teil ka õigus kaarti taotleda.
Soovitame Teil enne Iirimaale sõitu sõlmida reisi- ja tervisekindlustus mõnes erakindlustusfirmas.
Kui Iirimaal tööle asudes Teie eest seal ka sotsiaalmaksu makstakse, on Teil õigus saada ka selle riigi ravikindlustus. Siis tekib ka võimalus Iirimaal endale Euroopa ravikindlustuskaart tellida.