Ravikindlustus

Küsimus: Olen uuel kohal tööl juba 15 päeva, aga miks ei ole ravikindlustus kehtima hakanud?21.02.2012

Tere,
Asusin tööle uude kohta 15 kalendripäeva tagasi (leping sõlmitud), siiani pole ravikindlustus kehtima hakanud. Haigekassasse helistades öeldakse, et küsige oma tööandjalt, et miks pole ja tööandja ütleb, et ei tea. Vaja arsti juurde minna, aga ei tea kuhu pöörduda enam.
Ette tänades

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Kõik töötajad, kellega tööandja on sõlminud üle ühekuulise tähtajaga või tähtajatu töölepingu, tuleb haigekassas arvele võtta seitsme kalendripäeva jooksul pärast töötaja tööle või teenistusse asumist.
Seetõttu on Teil tõepoolest vaja oma tööandjalt küsida, miks ta ei ole Teie andmeid haigekassasse esitanud!