Ravikindlustus

Küsimus: Kas isa saab laste haigestumisel võtta haiguslehte, kui ema on lapsehoolduspuhkusel?22.03.2012

Kas haiguslehte on võimalik võtta isale, kui ema on lapsehoolduspuhkusel? Situatsioon on selline, et meil on 4 last, vanem poeg 7, teine 5 ja kaksikud tüdrukud ca 2-kuused.

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Hoolduslehe väljastab arst vajadusel ka isale.
Haigekassa maksab kindlustatud isikule hooldushüvitist järgmistel juhtudel:
1) alla 12-aastase lapse põetamisel;
2) haige perekonnaliikme kodus põetamisel;
3) alla 3-aastase lapse või alla 16-aastase puudega lapse hooldamise korral, kui lapse hooldaja ise on haige või talle osutatakse sünnitusabi.