Ravikindlustus

Küsimus: Kas poole tööpäeva pealt haigestumisel tuleb haigusleht võtta järgmisest päevast?28.03.2012

Tere!

Olin tööl 3 tundi ja jäin haigeks, käisin arstil ja sain haiguslehe samast päevast. Tööandja väitel oleks ma pidanud võtma haiguslehe järgmisest päevast ning tegema puuduvad 5 tundi järgi. Kuidas siis sellega on, kas haigestumisel tuleb võtta haigusleht samast päevast või tööpäevale järgnevast päevast? Millises seaduses see kirjas on? Kas arst küsib siis eelnevalt, et kas olite tööl või peab seda ise talle ütlema?

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Ajutise töövõimetuslehe väljastab arst, arvestades patsiendi tervislikku seisundit. Kui Teile väljastati haigusleht reedel, siis see oli arsti otsus.
Haiguslehe esimesed kolm päeva ei kuulu maksmisele. Alates 4-ndast töövabastuspäevast kuni 8-nda päevani on kohustatud haiguslehe hüvitama tööandja. Haigekassa hüvitab haiguslehe 9-ndast päevast.