Ravikindlustus

Küsimus: Ka keemiaravi saanud haigetel on õigus hambaravihüvitisele?29.03.2012

Lugesin ajalehest, et suurenenud hambaravi vajadusega on ka kiiritusravi saanud haiged. Kas ka keemiaravi saanud inimesed saavad seda? Tütar haigestus leukeemiasse 2005. aasta lõpus, ravi kestis 2,5 aastat. Nüüd hambad lagunevad joonega, väga palju pehmeid auke. Kui see on võimalik, kas siis tuleb hambaarstile minnes võtta perearstilt või raviarstilt mingi tõend?

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Jah, suurenenud hambaravi vajadusega on ka kiiritusravi saanud kindlustatu. Täpsemalt kindlustatu, kellele on osutatud pea-kaela piirkonna kasvajate kirurgilist ja kiiritusravi.
Haigekassale tuleb hüvitise saamiseks esitada:
1) avaldus,
2) hambaravi eest tasumist tõendav dokument, mille on väljastanud hambaraviteenuse osutaja,
3) arstitõend, mis tõendab tervishoiuteenuse tagajärjel suurenenud hambaravi vajadust.