Ravikindlustus

Küsimus: Kas leukeemiat põdenud ja keemiaravi saanud inimene saab hambaravi hüvitist?05.04.2012

Olen eelnevalt küsinud leukeemiat põdenud ja keemiaravi saanud patsiendi võimaluste kohta, aga ma olen ikka segaduses. Kas leukeemiat põdenud ja keemiaravi saanud inimene saab siis seda hüvitist või mitte? Minu loogika ütleb, et luuüdi on ka kaele piirkonnas ja siis peaks saama. Pärast ravi tütre hambad lagunevad, tekib aina uusi suuri sügavaid auke, varem tal hammastega selliseid probleeme ei olnud.

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere!

Kui tütre raviarst kinnitab, et tal on tekkinud suurenenud vajadus hambaravile muu tervishoiuteenuse osutamise tagajärjel, siis on Teie tütrel õigus ka hambaravi hüvitisele.
Haigekassasse tuleb esitada:
avaldus;
hambaravi eest tasumise kviitung, mille on väljastanud hambaarst;
arstitõend, mis tõendab tervishoiuteenuse tagajärjel suurenenud hambaravi vajadust.

Parimate soovidega
Katrin Saadre