Ravikindlustus

Küsimus: Kas raske puudega lapsele on võimalik hambaklambrite paigaldamiseks toetust saada?18.04.2012

Tere
Minu tütar on 13-aastane. Tal on vaja paigaldada hambaklambrid ja 6 kuu pärast peab preketid panema. Kas ma pean ise kogu selle kulu kandma või on võimalus selleks ka mingit toetust saada? Eriti, kui lapsel on ka raske puue.

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Haigekassa rahastab laste ortodontiat (sh breketid) ainult teatud juhtudel. Seda tehakse alljärgnevate raskete diagnooside korral:

1) prognaatne hambumus sagitaalse lahiga 9 mm ja enam;
2) progeenne hambumus;
3) lahihambumus, kui kontaktis on ainult molaarid;
4) peetunud jäävintsisiivid või kaniinid;
5) kui puudub intsisiiv, kaniin või rohkem kui 1 hammas lõualuu kummalgi poolel;
6) huule-suulaelõhe jt näo-lõualuusüsteemi kaasasündinud väärarengud.