Ravikindlustus

Küsimus: Mida teha, kui tööandja ei maksa töövõimetuslehe raha ära?24.07.2012

Tere!
Soovin teada, kas ma ei saagi oma haiguslehe raha. Olen ühes firmas praktikal, juhtus tööõnnetus, jäin haigulehele, nüüd firmajuht ütleb nagu ma ei saagi oma haiguse raha?

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Tööõnnetuse korral hüvitab haiguslehe haigekassa. Selleks aga peab tööandja esitama raporti tööinspektsiooni. Kui tööinspektsioon käsitleb juhtumit tööõnnetusena, saadetakse vastav info otse haigekassa süsteemi ning kogu haigushüvitise maksab haigekassa. Muul juhul on kohustatud hüvitist maksma tööandja alates haiguslehe töövabastuse neljandast päevast kuni kaheksanda päevani.
Kui tööandja keeldub maksmast töövõimetuslehe eest hüvitist, tuleb pöörduda tööinspektsiooni.

Parimate soovidega
Katrin Saadre