Ravikindlustus

Küsimus: Kuidas arvutatakse haigushüvitis, kui läbi kallaletungi puhkuse ajal viga saadud?22.08.2012

Inimesele tungiti keset päeva kallale, tõmmati kaelast kett ja rebiti käekott. Vigastused silmaga nähtavad - perearsti juures ja politseis fikseeritud.
Järgmisest päevast haiguslehel (samal ajal inimene puhkusel, kuid see pole enam puhkus), kuidas arvutatakse haigusraha?
Lugupidamisega vastust oodates!

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Hea küsija,
Peate tööandjale esitama avalduse puhkuse katkestamiseks haiguse tõttu. Töövõimetushüvitist arvutatakse seejärel tavalises korras. Täpsemalt saate lugeda töövõimetushüvitise kohta http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised
Lugupidamisega
Katrin Saadre