Ravikindlustus

Küsimus: Kuidas ja kes maksab haiguslehel oldud aja eest?03.09.2012

Tere!
Oli kuu aega haiguslehel. Kuidas ja kes maksab selle perioodi eest (tööandja, haigekassa)?

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Haiguslehe hüvitamine sõltub haiguslehe liigist ja põhjusest.
Tavalise haigestumise korral hüvitab haigekassa haiguslehe alates 9-ndast töövabastuse päevast. Esimesed kolm haiguspäeva on omavastutusel ehk et nende eest ei tasu keegi. Alates 4-ndast kuni 8-nda päevani hüvitab töötajale haiguslehe tööandja.
Tööandja arvutab töötajale hüvitise tema viimase kuue kuu keskmise palga alusel. Haigekassa võtab hüvitise arvutamisel aluseks kindlustatu eelneva kalendriaasta sotsiaalmaksuga maksustatud tulu.
Lisainfot saab lugeda ka haigekassa kodulehelt: http://www.haigekassa.ee/kindlustatule/hyvitised/tvhmaksmine/tvhtabel/

Tervist soovides
Katrin Saadre