Ravikindlustus

Küsimus: Kuidas uue trauma järgselt oma töövõimetusprotsenti tõsta?27.09.2012

Ma olen juba invaliidsuspensionil (olen kahel korral olnus seljaga operatsioonil). Ma kukkusin kodus olles ning murdsin oma vasaku õlaliigese. Tehti operatsioon ja paigaldati õlga plaat. Kuna olen vasakukäeline, on mul lisaraskused selle käe kasutamisega.
Kas on mul mingit lootust oma töövõimetusprotsenti, mis on hetkel 50%, tõsta? Kuidas seda teha?

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Haigekassa ei määra invaliidsust. Seda teeb sotsiaalkindlustusamet.
Palume pöörduda töövõimetusprotsendi muutmise küsimustes nende poole.
Lisainformatsiooni saab sotsiaalkindlustusameti kodulehelt: http://www.ensib.ee/puude-raskusastme-ja-lisakulude-tuvastamine-3/

Parimate soovidega
Katrin Saadre