Ravikindlustus

Küsimus: Kas arstidel on kohustus patsiendi kohta käiv terviseinfo patsiendi digiloole kanda?18.10.2012

Olen pidanud oma krooniliselt haige emaga viimasel ajal palju arstide juures käima ja mulle oli suur üllatus, et ehkki arst veedab visiidi ajast suure osa arvutis, ei tea ta mitte kui midagi patsiendi terviseloost. Iga kord hakkab kõik otsast peale: diabeet, läbi tehtud südameoperatsioon, glaukoom... kõik kroonilised hädad tuleb igale arstile uuesti läbi rääkida, uuringutulemused näpu otsas paberil kohale viia. Mis on üldse digiloo mõte? Miks arstid seda ei kasuta? Kas neil on üldse kohustus patsiendi kohta käiv terviseinfo sinna kanda?
Minu meelest viidab selline kilplasetöö nii patsiendi kui ka arsti aega - ilmselt oleks see üks koht, kus meditsiini efektiivsemaks teha ning arstide koormust vähendada.

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Arstil ei ole kohustust kanda patsiendi kohta käiv terviseinfo (läbipõetud haigused, tehtud operatsioonid jm) tema digilukku, kuna tehnilised lahendused on arstidel erinevad.
Kui eriarst küsib täpsustusi, siis see tähendab, et ta ei ole saanud piisavalt informatsiooni patsiendi digiloost.
Digilugu hõlbustab küll arstide tööd, kuid aega kulub ühtemoodi nii digiloo kui ka paberil uuringutulemuste lugemiseks.

Kena päeva soovides
Katrin Saadre