Ravikindlustus

Küsimus: Kas mul on õigus dekreedirahale, kui hetkel olen töötu, kuid olen sel aastal 7 kuud töötanud?13.11.2012

Tere,
Selline küsimus, et olen hetkel viiendat kuud rase ja sünnitan järgmise aasta märtsis. Olen hetkel töötu, kuid sellel aastal olen töötanud 7 kuud. Kas mul on võimalus saada dekreedirahasid?

Ette tänades

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Paraku töötuna ei ole Teil õigust saada dekreedirahasid. Haigekassa maksab sünnitushüvitist vaid töötavale ning tööandja kaudu ravikindlustatud naisele.
Küll aga on Teil õigus vanemahüvitisele, mida maksab sotsiaalkindlustusamet (www.ensib.ee).

Kõike paremat
Katrin Saadre