Ravikindlustus

Küsimus: Kuidas arvutatakse peale lapsehoolduspuhkust tööle naastes haigushüvitist?26.11.2012

Tere!
Kuidas arvutatakse peale lapsehoolduspuhkust tööle naastes haigushüvitist, kui jään lapsega haiguslehele? Vanemapalk lõppes jaanuaris 2012 ja tööl olen alates septembrist 2012. Lapsehoolduspuhkusele jäin juulis 2010.
Tänan!

Vastus: Katrin Saadre, kommunikatsioonispetsialist, Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Ajutise töövõimetuse hüvitise arvutab haigekassa töötaja eest eelmisel kalendriaastal makstud sotsiaalmaksuga maksustatud tulu alusel. Kuna eelmisel aastal viibisite lapsehoolduspuhkusel ja Teil puudus see tulu, arvutab haigekassa hüvitise miinimumpalgalt.

Heade soovidega
Katrin Saadre