Ravikindlustus

Küsimus: Kuidas esitada töövõimetuslehte otse Haigekassale, kui tööleping on lõppenud?05.02.2013

tere!

Ravikindlustus kehtib veel kaks kuud peale töölepingu lõppemist. Kas töötajal on õigus hüvitise saamiseks töövõimetuslehe alusel? Kui jah, siis kuidas esitada töövõimetuslehte haigekassale hüvitise saamiseks, kui tööleping on lõppenud haiguse ajal ja tööandjale seda esitada enam ei saa, kuna tööleping on lõppenud ja tööandjal ei tekkinud ka haiguspäevade eest hüvitise väljamaksmise kohustust (4-9 päeval oli tööleping juba lõppenud)?

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Töösuhte ajal alanud töövõimetuslehe ning järglehed maksab haigekassa välja, olenemata sellest, et vahepeal töösuhe lõpeb. Tööandja kohustus maksta hüvitist alates neljandast päevast antud juhul ei kehti, kuna tööleping lõppes enne tööandja hüvitise maksmise perioodi.

Töövõimetusleht tuleb esitada siiski endisele tööandjale, kellel tuleb edastada töövõimetusleht koos vajalike lisadokumentidega haigekassale 7 kalendripäeva jooksul alates päevast, mil töötaja oma töövõimetuslehe tööandjale esitas.

Kõike paremat
Ülvi Rebane