Ravikindlustus

Küsimus: Kas tööandja maksab haigushüvitist haigeks jäämisest alates või pärast haiguslehe esitamist?22.02.2013

Tere.

Olen haiguslehel alates 20.02. Minu haigusleht lõppeb eeldatavasti märtsi esimestel päevadel. Palgapäev on 01.03. Kas tööandja poolt makstav haigushüvitis (5 päeva eest) kajastub selles palgas või makstakse see alles järgmise palgaga koos?

Vastus: Eesti Haigekassa, www.haigekassa.ee

Tere

Tööandja maksab haigushüvitise välja palgapäeval, kuid mitte hiljem kui 30 kalendripäeva jooksul alates nõuetekohaselt vormistatud haiguslehe esitamisest tööandjale.

Parimate soovidega

Pille Sõõrde
infospetsialist